Connect with us

Subscribe

Sport

Rodžer okončao Novakov san o prvom mjestu

Švajcarac Rodžer Federer plasirao se u polufinale završnog Mastersa u Londonu, pošto je u direktnoj borbi za drugo mjesto u grupi savladao Novaka Đokovića u dva seta 6:4, 6:3.

Duel dvojice velikih rivala bolje je otvorio Federer, koji je do brejka stigao već u trećem gemu.

I nakon važnog vođstva Rodžer je kontrolisao stvari na terenu.

Samo 35 minuta trajao je prvi set, pošto je nakon sigurnijeg izdanja i samo jedne neiznuđene greške u prvom setu švajcarski igrač stigao do vođstva 1:0.

I početak drugog seta je donio veliku borbu – Federer je namučio Novaka u prvom gemu, imao je i dvije brejk lopte, ali nije uspio da oduzme servis najboljem teniseru svijeta.

Ni Đoković nije ostao dužan Rodžeru u drugom gemu drugog seta, ali takođe nije mogao do brejka u ranoj fazi tog dijela igre.

U četvrtom gemu drugog seta Đoković je prvi put stigao do brejk lopte, ali je Federer nevjerovatnim forhendom uspio da se odbrani.

Peti gem bio je ključan za Federera, pošto je još jednom napravio brejk na meču.

I nakon što je drugi put oduzeo servis rivalu Rodžer je nastavio sa sigurnom igrom i mirno održavao prednost.

Izvor: sportklub.rs